Zlatica Puškárová si užívala dovolenku s rodinou na Domaši i Dukle

"Ani štipka soli, ale predsa krása mora” -toto hovorí o Domaši Zlatica Puškárová, ktorá na výhode strávila dni oddychu. Už 5 rokov začiatkom leta chodia celá rodina na Domašu.

“Ďakujeme východ za super oddych. Boli ste prajní, srdeční aj pohostinní. Určite sa vrátime. Teším sa, že toľkí spolu slovenskujeme a zdieľame zážitky a krásy Slovenska,” napísala na sociálnej sieti Instagram Zlatica Puškárová.

Jej manželovi sa podarilo objaviť kráľa nášho východoslovenského mora. “Láska na prvý pohľad. Tento vodný kráľ má okolo 40 rokov, žije si na východe Slovenska, v krásnom kraji, v šírom okolí Stropkova, Svidníka,Vranova nad Topľou, potešil mladého rybára a už opäť pláva v Domaši,” opísala fotografiu, v ktorej Patrik Švajda drží obrovskeho sumca.

Nevynechali ani miesta na Dukle. “Dnes sme boli všetci na Dukle. Mám veľkú vášeň pre históriu a snažíme sa ukazovať deťom aj takéto miesta. Počas druhej dvetovej vojny, v Údolí smrti, pri oslobodzovaní Československa padli desaťtisíce vojakov. Dukliansky priesmyk pri Svidníku je posiaty krutými príbehmi tej doby. Je tam pôsobivý pamätník aj cintorín 1.československého armádneho zboru. Nemali by sme v rýchlosti doby zabúdať na tie časy, pretože naša sloboda bola veľmi draho zaplatená. Asi nikto by dobrovoľne nechcel byť v tých časoch na týchto miestach a napriek tomu sa nájdu takí, čo velebia krutosť. Mami prichádzali o synov, buďme vďační, že naše deti môžu byť už iba bezstarostným pozorovateľmi minulých čias,” povedala Puškárová na Instagrame. (ver)


Autor: redakcia

Tento članok bol vytačený z portálu Týždenníka Dukla, Centrálna 812/11, 089 01 Svidník, tel/fax: +421 54 7881741, mob 24hod: +421 911 665 600, redakcia@e-dukla.sk, www.e-dukla.sk