NAJVÄČŠÍM FANÚŠIKOM LYŽIARKY VLHOVEJ JE GIRALTOVČAN JURAJ

Psík, ktorý jej donedávna fandil spolu s ním, sa už jej ďalšieho úspechu nedočkal

Petra Vlhová (25) ako prvá slovenská lyžiarka získala v sobotu veľký krištáľový glóbus. Giraltovský dôchodca Juraj Molitoris po celý čas jej veľkým fanúšikom a obdivovateľom. Ešte viac, ako on sám, jej však predtým fandil jeho psík Conny.

So skvelou majsterkou sveta v obrovskom slalome sa už mal Juraj možnosť stretnúť aj osobne. Z jednej uvítacej slávnosti v Liptovskom Mikuláši si do Giraltoviec odniesol Petrin autogram aj fotografiu s jej podobizňou. Keď bol v Liptovskom Mikuláši, spoznal celú jej rodinu. Petra je pre neho veľká bojovníčka. „Našej Petre patrí absolutórium. Je to úžasne srdečný a charizmatický človek, rovnako aj jej rodina, všetkých som mal tú česť osobne spoznať. Je to naše zlatíčko zlatíčkové, čo má tri významy – prvý je ten, že je to pre nás naše zlatíčko. Ďalší dokazuje, že už získala zlato a do tretice, že je zlatá aj vo svojom vnútri,“ povedal Juraj pri jej predošlých úspechoch.

POZNÁ CELÚ RODINU

„Neustále jej vyjadrujem svoju podporu od všetkých našich občanov, všetci sme jej držali palce a vyšlo to. Nebyť tej situácie ohľadom koronavírusu, išiel by som sa iste aj osobne pozrieť na jej súťaženie v Jasnej. Keďže kvôli tej pliage som sa nemohol zúčastniť priamo na svetovom pohári, tak aspoň takto nepriamo som jej chcel z domu vyjadriť fandenie aj v mene všetkých stoviek fanúšikov v Giraltovciach,“ tvrdí Juraj, ktorý nemá Facebook ani Instagram. Jeho dojímavý odkaz pre Petru však koloval na sociálnej sieti prostredníctvom príbuzných.

NAJDôLEŽITEJŠIE JE DôJSŤ DO CIEĽA ZDRAVÁ

„Vďaka všetkým doterajším fantastickým športovým výkonom sa ľudia môžu tešiť v tejto zlej dobe na niečo radostné a pozitívne. Peťka, ste v súčasnosti na Slovensku jediný človek, ktorý dodáva ľuďom nielen pozitívnu energiu, ale vy tú pozitívnu energiu cez médiá okolo seba aj šírite, za čo Vám patrí veľké ďakujeme. Tak, ako státisíce Vašich fanúšikov po celom Slovensku, tak aj my Giraltovčania Vám držíme palce v ďalších Vašich fantastických výkonoch Svetového pohára. Vždy je dôležité, aby ste došli do cieľa zdravá a v poriadku,“ zaprial jej verný a skalný fanúšik Juraj.

PETRU MILOVAL JURAJOV PES

Petra a jej skvelé športové výkony v minulosti „pobláznili“ nielen tisícky ľudí a Juraja, ale aj jeho labradora. „Sú to infarktové stavy, čo prežívame počas TV prenosov. Aj môj labrodor, fenka Conny si Peťu veľmi obľúbila. Keď som počas súťaže kričal a skandoval jej meno, reagovala naň, brechala od radosti, zapamätala si to hneď. Aj pre ňu je to proste hviezda,“ povedal nám ešte vlani Juraj Molitoris. Jeho slová môžeme len potvrdiť, pretože keď zvolal: „Petra“, psík sa počas nášho rozhovoru ihneď hlasito rozbrechal. (mc)


Autor: redakcia

Tento članok bol vytačený z portálu Týždenníka Dukla, Centrálna 812/11, 089 01 Svidník, tel/fax: +421 54 7881741, mob 24hod: +421 911 665 600, redakcia@e-dukla.sk, www.e-dukla.sk