Svidnícki volejbalisti v extralige ôsmi

V odvetnom stretnutí o 7. – 8. miesto sa svidnícki volejbaloví extraligisty predstavili v Komárne a hoci v základnom zápase získali jeden set podľa pravidiel súťaže o lepšom umiestnení musel rozhodovať tzv. zlatý set. Výsledok VK Spartak UJS Komárno - TJ Slávia Svidník 3:1 (18, 18, -9, 12), zlatý set 15:11 Zostava Svidníka: J. Hriňák 2, Peleščák 11, Majcher 10, Gera 3, Ciupa 8, Skasko 11, libero Paňko (Žák 0, Markovič 0, Holinga 4, Petrík 0) Domáci viedli hneď v úvode o tri body, no hostia stav vyrovnali. Druhý únik sa domácim podaril za stavu 15:11 a domáci si už udržiavali dostatočný náskok až do konca setu. Aj druhý set mal podobný priebeh. Komárno si od úvodu udržiavalo pohodový náskok. Za stavu 12:5 však Svidníčania dokázali znížiť na 14:12 a zdalo sa, že set sa ešte zdramatizuje. No od stavu 18:16 získali domáci päť bodov za sebou a bolo rozhodnuté aj o druhom sete. Tretí set sa domácim vôbec nevydaril. Svidníčania to pochopiteľne využili a získali nielen vedenie 6:2, ale neskôr aj 16:6. To už bol priepastný rozdiel v tomto sete, ktorý nakoniec získali naši volejbalisti. Zdalo sa, že Svidníčania sa príležitosti získať druhý rozhodujúci set chopia plným úsilím, no domáci sa však spamätali. Hostia prehrávali 7:2, neskôr 10:4. Za pomerne ešte nádejného stavu pre hostí 14:11 Komárňania získali desať lôpt za sebou a zápas nasmerovali do zlatého setu. Ten bol spočiatku vyrovnaný, no domáci boli vždy o krok pred svojim súperom. Ešte aj vo finiši bolo 10:9, no potom odskočili na 12:9 a napokon sa radovali z víťazstva. Tréner Peter Tholt pre stránku SVF po stretnutí povedal „Dnes nám citeľne pre chorobu chýbal Mišo Sčerba, mali sme problém na prihrávke a od toho sa potom celá hra aj odvíjala. Zápas sme napokon prehrali, zlatý set bol vabank, ten vyšiel lepšie súperovi, tiež to bolo o našej prihrávke, ktorá nebola dobrá.“ O prvé štyri miesta v extraligovom volejbalovom ročníku 2016/17 sa ešte bojuje, konečné poradie na ďalších miestach je nasledovné: 5. Myjava, 6. Trenčín, 7. Komárno, 8. Svidník, 9. St. Ľubovňa. Svidnícki volejabalisti predposledným miestom zaknihovali najslabšie umiestnenie od sezóny 2007/2008, keď v extralige skončili na chvoste. -red-

Autor: redakcia

Tento članok bol vytačený z portálu Týždenníka Dukla, Centrálna 812/11, 089 01 Svidník, tel/fax: +421 54 7881741, mob 24hod: +421 911 665 600, redakcia@e-dukla.sk, www.e-dukla.sk