Žiaci GDH na súťaži Ruské slovo

Aj v tomto školskom roku Zväz Rusov na Slovensku v spolupráci s ďalšími organizáciami usporiadal súťaž v prednese poézie, prózy a v speve Ruské slovo. Vzhľadom na zložitú epidemiologickú situáciu prebiehali krajské kolá súťaže online formou, pričom témou tohtoročnej súťaže bola Družná rodina. Žiaci Gymnázia DH vo Svidníku už niekoľko rokov prejavujú záujem o túto súťaž. Tento rok to boli dve žiačky – Olívia Leľová z I.A, ktorá v prednese poézie obsadila na krajskom kole v Prešove tretie miesto. Žiačka II.A, Ema Vanátová, súťažila v kategórii sólo spev a so svojim online vystúpením s piesňou „Mama, ži!“ v  krajskom kole zvíťazila a postúpila do celoslovenského kola v Košiciach.

Žiaci našej školy potvrdili, že sa venujú nielen učeniu, ale aj rôznym mimoškolským aktivitám a svojou činnosťou robia dobré meno našej škole aj na celoslovenskej úrovni. 


Autor: redakcia

Tento članok bol vytačený z portálu Týždenníka Dukla, Centrálna 812/11, 089 01 Svidník, tel/fax: +421 54 7881741, mob 24hod: +421 911 665 600, redakcia@e-dukla.sk, www.e-dukla.sk