SVIDNÍCKA NEMOCNICA SA STALA DRUHOU NAJLEPŠOU VŠEOBECNOU NEMOCNICOU

Nemocnica Svet zdravia Svidník sa stala na základe hodnotenia pacientov druhou najlepšou nemocnicou na Slovensku v kategórii všeobecných nemocníc. Vyplýva to z prieskumu, ktorý realizovala zdravotná poisťovňa Dôvera. Jej dotazník vyplnilo takmer 6500 pacientov, ktorí sa v minulom roku liečili v niektorej zo slovenských nemocníc.

„V prvom rade by som sa chcel poďakovať svojmu tímu – od námestníkov, cez primárov až po všetkých zdravotníckych a nezdravotníckych pracovníkov, ktorí robia svoju prácu s nadšením a odhodlaním. Sú ochotní tu byť stále, často bez dostatočného oddychu, pre svojich pacientov a robia pre nich napriek vyčerpaniu v tejto náročnej dobe pandémie skutočne maximum,“ reagoval riaditeľ Nemocnice Svet zdravia Svidník Slavko Rodák.

„Veľmi si vážime hodnotenie našich pacientov. Je to pre nás jednak potešujúce, ale zároveň i zaväzujúce. Ukazuje, že to, ako veci robíme, je správne a takto v našej práci chceme pokračovať aj naďalej. Zároveň je to pre nás výzva dosiahnuť o rok ešte o ten jeden stupienok lepšie hodnotenie,“ doplnil riaditeľ. Svidnícku nemocnicu predbehla Nemocnica Košice-Šaca.

Dotazníky pozostávali z dvanástich otázok (pri rodičoch hospitalizovaných detí išlo o šesť otázok). Pacienti hodnotili prístup personálu, subjektívny pocit zlepšenia zdravia po prepustení s odstupom času či kvalitu ubytovania.


Autor: redakcia

Tento članok bol vytačený z portálu Týždenníka Dukla, Centrálna 812/11, 089 01 Svidník, tel/fax: +421 54 7881741, mob 24hod: +421 911 665 600, redakcia@e-dukla.sk, www.e-dukla.sk