V zdravom tele zdravý duch- úspešní športovci a športové kluby

 Vo Svidníku je mnoho talentovaných športovcov. Majú významné úspechy a zviditeľnili aj miestne regionálne kluby. 

 

Lukáš Skirka je v regióne dobre známy. Silový tréning, strečing, aeróbne cvičenia, regenerácia či stravovací plán. To všetko by malo byť súčasťou kvalitného fitness centra. Lukáš Skirka začal cvičiť ako pätnásťročný chlapec doma na dvore na hrazde, ktorú si sám vyrobil. Od roku 2009 je majiteľom úspešného fitness centra vo Svidníku, za sebou má viacero súťaží a mnoho plánov do budúcna. Cvičenie nepomáha len pri chudnutí, ale jeho pozitívne účinky sú dokázané aj pri nejednom zdravotnom probléme. „Svojím klientom odporúčam pohyb päťkrát týždenne. Tri dni v týždni by to malo byť cvičenie vo fitku a dva alebo tri razy aeróbna činnosť. V zime môžete využiť napríklad bazén a v lete beh či bicyklovanie,“ objasnil Lukáš. Samozrejme, každý človek túži po tom, aby vyzeral dobre. Aj to môže byť motiváciou pre tých, ktorí sa rozhodnú cvičiť. „Na povahe človeka hneď vidno, keď je zdravý a spokojný. A práve to by malo byť cieľom cvičenia.“ Mnohí ľudia však len ťažko prekonávajú strach či obavu z toho, ako ich budú vnímať ľudia vo fitku, keď doň prídu po prvýkrát. „Je dôležité uvedomiť si, že tak, ako ste Vy vo fitku preto, že nie ste s niečím spokojný, rovnako sú na tom aj ostatní ľudia, ktorých tam stretnete. Každý nový človek je pre tých „starších“ zaujímavý päť minúť. Potom si každý ide svoje a niekedy sa dokonca aj vytvoria kamarátske vzťahy.“

 

Michal Berežňak robil silvo trojboj. Športuje od šiestich rokov - hral futbal, volejbal a hokej. S trojbojom začal v roku 1984. Prvé výkony: drep 120kg, tlak 100kg, mŕtvy ťah 170 kg.

Prvá súťaž: majstrovstvá okresu v roku 1985 v Prešove. Výkony: drep 185 kg, tlak 115 kg, mŕtvy ťah 235 kg. Spolu 535 kg v kategórii do 90 kg. Na súťaže má iba dobré spomienky kvôli dobrej partii. Každú súťaž brali ako športovo-spoločenskú udalosť. No tou naj boli M-SR v Bánovciach n/B keď sa stal po prvýkrát majstrom Slovenska a kde porazil svojho kamaráta Juraja Pástora. 

Stal sa aj majstrom Európy. Za úspechy a zlepšenie vďačí aj manželke, ktorá ho vo všetkom podporuje. Je jeho veľkou oporou, fanúšikom, ale aj veľkým kritikom, a tak je v psychickej pohode.

Najväčšie úspechy

Rok 2009

Predošlé roky

 

 

Vo Svidníku je Športová hala, kúpalisko, Mestský futbalový štadión, Miniihrisko s umelou trávou, Hokejbalová plocha, Ľadová plocha, Tenisové kurty, Stolnotenisové herňe, Ihrisko pre skateboarding, Volejbalové antukové ihriska či Boulderingová stena KAMIŇ.

 

 

Športové kluby vo Svidníku

 

 

 


Autor: red

Tento članok bol vytačený z portálu Týždenníka Dukla, Centrálna 812/11, 089 01 Svidník, tel/fax: +421 54 7881741, mob 24hod: +421 911 665 600, redakcia@e-dukla.sk, www.e-dukla.sk